ocieplenie domu pianą PUR

Co zrobić aby w domu było cieplej zimą?

Największą popularnością w naszym kraju cieszą się projekty domów z użytkowym poddaszem. Pomieszczenia zlokalizowane na poddaszu mają sporo uroku. By mieszkanie w nich było komfortowe warto zadbać o odpowiednie ocieplenie – uczulają specjaliści od termoizolacji z firmy Ocieplenia-Wejherowo.pl. 

Ocieplenie poddasza

Prawidłowe wykonanie ocieplenia poddasza wcale nie jest łatwym zadaniem. Wszelkie błędy popełnione w trakcie wykonywania ocieplenia będą później rzutować na komfort użytkowania. Latem poddasze będzie się nadmiernie nagrzewać. Z kolei zimą na poddaszu będzie zimno.

Zalety z termoizolacji domu i poddasza

Dlaczego warto postawić na ocieplenie domu i poddasza? Przede wszystkim przez wzgląd na niższe rachunki za ogrzewanie. Dobrze ocieplony dom to zdecydowanie mniejsza ucieczka ciepła. Do ocieplenia domu najlepiej zastosować styropian. Z kolei na poddaszu najlepiej sprawdza się wełna mineralna. Wełna jest odporna na ogień, posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne. Doskonale wypełnia wszelkie luki, jest materiałem bardzo elastycznym. Ponadto wełna mineralna cechuje doskonała izolacja akustyczna. Wszelkie niepożądane dźwięki nie będą przedostawać się z ulicy.

Alternatywą dla wełny mineralnej może być sprężysty styropian. Tak jak wełna mineralna doskonale dopasowuje się do przestrzeni pomiędzy krokwiami. Najlepiej gdy warstwa termoizolacyjna wynosi około 30 cm. Wtedy ucieczka ciepła będzie ograniczona do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *