pozycjonowanie stron

Mam stronę internetową i co dalej?

Czasami, wielu osobom wydaje się, że założenie witryny internetowej wystarczy, żeby dotrzeć do odbiorców. Po upływie czasu, okazuje się jednak, że ruch na niej się nie zwiększa, a cel nie zostaje osiągnięty. Zazwyczaj stajemy wtedy przed pytaniem: mam stronę i co dalej? Żeby dotrzeć do odbiorcą, należy zwiększyć jej widoczność w wyszukiwarce. Dlaczego warto pozycjonować swoją stronę?

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron to proces złożony, który składa się z kilku czynności. Ich zadaniem jest zwiększenie atrakcyjności danej witryny w oczach robota wyszukiwarki, a tym samym zwiększenie jej wyniku w wynikach wyszukiwania. Na pozycjonowanie składa się zarówno system podlinkowania, przyciągania treścią wysokiej jakości, jak i technicznej optymalizacji witryny.

Dlaczego wynik ma znaczenie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie dlaczego warto pozycjonować swoją stronę. Odpowiedź jest prosta. Wysoki wynik w wyszukiwarce to jedyna szansa na przebicie się przez konkurencje, dotarcie do odbiorcy i zwiększenie ruchu na stronie. Badania wykazują, że ponad 90% internautów otwiera strony, które stanowią jedynie propozycję linków na pozycji od 1, do 10. Oczywiście, im wyższa lokata, tym większa ilość odwiedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *