pozycjonowanie stron

Mam stronę internetową i co dalej?

Czasami, wielu osobom wydaje się, że założenie witryny internetowej wystarczy, żeby dotrzeć do odbiorców. Po upływie czasu, okazuje się jednak, że ruch na niej się nie zwiększa, a cel nie zostaje osiągnięty. Zazwyczaj stajemy wtedy przed pytaniem: mam stronę i co dalej? Żeby dotrzeć do odbiorcą, należy zwiększyć jej widoczność w wyszukiwarce. Dlaczego warto pozycjonować swoją stronę?

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron to proces złożony, który składa się z kilku czynności. Ich zadaniem jest zwiększenie atrakcyjności danej witryny w oczach robota wyszukiwarki, a tym samym zwiększenie jej wyniku w wynikach wyszukiwania. Na pozycjonowanie składa się zarówno system podlinkowania, przyciągania treścią wysokiej jakości, jak i technicznej optymalizacji witryny.

Dlaczego wynik ma znaczenie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie dlaczego warto pozycjonować swoją stronę. Odpowiedź jest prosta. Wysoki wynik w wyszukiwarce to jedyna szansa na przebicie się przez konkurencje, dotarcie do odbiorcy i zwiększenie ruchu na stronie. Badania wykazują, że ponad 90% internautów otwiera strony, które stanowią jedynie propozycję linków na pozycji od 1, do 10. Oczywiście, im wyższa lokata, tym większa ilość odwiedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *