trowalizacja - obróbka wibrościerna

Trowalizacja

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się trowalizacja, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują tego typu usługi. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać najnowocześniejsze technologie obróbki wibrościernej.

Czym jest trowalizacja?

Trowalizacja najprościej rzec mówiąc to nic innego jak proces obróbki wibrościernej, który polega na kompleksowym wykończeniu oraz przygotowaniu powierzchni przy pomocy specjalnych kształtek ceramicznych. Trowalizacja bardzo często wykorzystuje płyny technologiczne, które przez określony okres zapewniają specjalną powłokę antykorozyjną. Obrabiane komponenty pozbawione zostają całkowicie nie tylko ostrych krawędzi, ale również uwolnione są od wszelkich zanieczyszczeń i smarów.

Profesjonalne urządzenia do trowalizacji

Na naszym rynku można znaleźć bardzo wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują wysokiej jakości urządzenia do obróbki wibrościernej. Można spotkać między innymi wibratory kołowe, wibratory rynnowe, urządzenia odśrodkowe, wibratory liniowe, suszarki granulatowe i wibratory korytowe, które wykorzystywane są do stępiania krawędzi, szlifowania i profesjonalnego polerowania powierzchni metalowych.

Wibratory korytowe do zadań specjalnych

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się wibratory korytowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Nowoczesne wibratory korytowe zaprojektowane zostały nie tylko do kompleksowej obróbki ciężkich, masywnych i długich detali, ale również do bardzo delikatnych detali, dzięki czemu potencjał tych urządzeń jest praktycznie nieskończony. W chwili obecnej korytowe wibratory znajdują największe zastosowanie przede wszystkim w przemyśle automotive, przemyśle lotniczym i przy obróbce kamieni naturalnych oraz drewna. Urządzenia te mogą być obrobione w kształtki plastikowe, ceramiczne i stalowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

wibrator korytowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *